Na listi ,,sve što ću da uradim dok ne odem na onaj svet” naših studenata ovog leta su se pojavili ekstremni sportovi — hiking, surfing, sky-diving i paragliding. Iako mnogi imaju uslove za ove sportove i u svojoj zemlji, ipak im je ovo predstavljalo neprocenjivo iskustvo u Americi. Svaka tačka na ovoj planeti poseduje sopstvenu blagodet, a time pruža i jedinstven doživljaj. Ideje za putovanja pogledaj u članku.
Hiking
Sport koji ne mora nužno biti ekstreman. On predstavlja pešačenje po obeleženim stazama i van njih. Ova fizička aktivnost nam omogućava da održavamo psihičku i fizičku kondiciju. Tokom svog boravka najpre se potrudite da istražite svaki deo destinacije na kojoj ste proveli program. Postoji jako puno ,,sitnica” koje niste istražili. Za ovaj sport je potrebna samo volja i udobna obuća!
Sliku poslao Nemanja 🙃 thanks!
Surfing
Jedan od najstarijih sportova na planeti. Prvi surferi su bili ribari koji su hvatali talase da bi što pre došli na obalu sa svojim ulovom. Ovaj metod se razvijao sve dok nije usvojen kao ekstremni sport. Obale Amerike su izuzetno pogodne za surfovanje shodno tome da su okeanske. Nemirnija vodena površina zasigurno obezbeđuje uspešno surfovanje. Naša preporuka je Kalifornijska obala (na zapadu), a i mnogobrojne obale na istoku – Ocean City, Virginia Beach, North Carolina, New Hampshire, Florida, New Yersey…
Sky – diving iskustvo u Americi
Relativno noviji sport koji predstavlja iskakanje iz aviona, helikoptera ili balona sa padobranom. Vazdušno vozilo se penje na visinu od oko 1000m, a zatim se iskače sa padobranom koji se otvara tek kad se približimo zemlji. Oni koji su u ovom sportu svežiji skaču vezani za profesionalca. Cena ove aktivnosti se kreće okvirno $200 – $400 i dostupna je u više hiljada američkih gradova. Proveri da li je ima i u tvom okruženju, google knows everything 🙂
Hvala Goranu i Nenadu za sliku 😎
Paragliding
Ako želiš da doživiš kako je to biti ptica ovo iskustvo u Americi nemoj zaobići! Iako se za ovu aktivnost ne koristi gorivo, vožnja može da traje satima i da pritom pređete na hiljade kilometara! Brzina letenja zavisi od veličine paraglajdera (padobrana). Ne iskače se iz vazdušnog vozila – kako inače misle, već se zaleće sa nekog većeg brda. To može biti i tvoj izbor. Neke ptice nikad ne polete, ceo život čekaju na to, a ti iskoristi svoju šansu! 😁
Još iskustava naših studenata pogledaj u članku : Kako zaista izgleda Work and Travel leto!? ♥️